Microsoft

Microsoft - logo

 

Microsoft to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych firm branży IT na świecie. W roku 1975 rozpoczęła się historia producenta, który od samego początku budował systematycznie swoją potęgę. Popularność zdobył głównie dzięki systemom operacyjnym MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowaniu dla biur Microsoft Office. Większość dostępnych na rynku urządzeń elektronicznych od wielu lat bazuje właśnie na systemach tej firmy. Już od ponad 40 lat dba o rozwój swoich produktów i usług, które mają wpływ na życie wielu ludzi i kształtowanie firm na wszystkich kontynentach. Dzięki produktom marki Microsoft zwykli użytkownicy mogą codziennie korzystać ze swoich urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, tablety, telefony czy smartfony.

Najbardziej znany produkt amerykańskiej firmy to system Microsoft Windows. Globalny przedsiębiorca nieustannie pracuje w sferze tzw. inteligentnej chmury (Intelligent Cloud) oraz inteligentnych urządzeń ( Intelligent Edge). Jako lider w tych obszarach ma wpływ na życie, zabawę, pracę czy komunikację ludzi. Różne rozwiązania i mechanizmy AI pomagają instytucjom oraz małym i dużym firmom, pracującym w każdej branży. 

Dostarczanie doskonałych i nowoczesnych rozwiązań ułatwiających życie, pracę i rozwój zarówno w domach jak i w przedsiębiorstwach to główny cel firmy.  Jest to proces długotrwały nad którym pracuje tysiące ludzi zatrudnionych w siedzibach Microsoft w wielu krajach, a  który ma i będzie miał wpływ na przyszłość.

 

 

Historia Giganta

Microsoft Corporation założony został w 1975 roku w stanie Nowy Meksyk, w USA przez Billa Gatesa i Paula Allena. Pierwszym celem było wyprodukowanie i sprzedaż interpretatora języka BASIC.

DOS to pierwszy produkt, który przyniósł ogromny sukces firmie. Po tym jak w roku 1981 IBM złożyło u nich zamówienie na wersję systemu CP/M potrzebną do komputerów IBM PC, rozpoczęła się wielka ekspansja Microsoft na rynki światowe. Po nabyciu klonu CP/M – 86-DOS od innego przedsiębiorstwa i zmianie jego nazwy na PC-DOS, Microsoft rozpoczął wielką akcję marketingową systemu operacyjnego MS-DOS. To przyniosło oczekiwane rezultaty i z małej marki stał się jednym z największych koncernów w branży informatycznej. 

Ze współpracy z IBM w 1985 roku powstała nakładka graficzna na system MS-DOS – Windows 1.0. Sztandarowy produkt Microsoft, a więc pakiet biurowy Microsoft Office pojawił się na rynku w 1989 roku i był to oddzielny pakiet aplikacji biurowych takich jak Microsoft Word czy Microsoft Excel. Finalnie ten właśnie produkt przypadł do gusty użytkownikom na całym świecie do tego stopnia, że żadna firma nie była w stanie konkurować swoimi ofertami z Microsoft. Ostatecznie Microsoft Office stał się dominującym pakietem biurowym wykorzystywanym w urządzeniach komputerowych.

Słynny Windows 95 miał swoją premierę w roku 1995. Ciekawostką jest to, że w ciągu pierwszych 4 dni od pojawienia się go na półkach sklepowych sprzedano ponad milion egzemplarzy.

Do 2012 roku przedsiębiorstwo miało zarejestrowanych 10000 patentów. Od roku 2001 przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję znanej konsoli Xbox, wchodząc do gry z firmami dominującymi w tym obszarze jak Sony czy Nintendo. W tym samym roku wydany został Windows XP oparty na jądrze NT, skierowany zarówno dla użytkowników domowych jak i biznesowych. Następnie był system Windows XP Home Edition N i Windows XP Professional N. Kilka lat później odbyła się premiera Windows Vista i Office 2007. Rok później, w 2008 na rynku pojawił się Windows 7, w 2011 Windows 8, a następnie Windows Server 2012, Windows 10 i Windows Server 2016.

 

Najpopularniejsze produkty firmy Microsoft

Nikogo chyba nie dziwi fakt, że najpopularniejszym i jednocześnie najbardziej dochodowym produktem tego przedsiębiorstwa jest system operacyjny Windows 7 i Windows 10.

Systemy operacyjne o nazwie Windows dla serwerów oraz osobistych komputerów to podstawa firmy. Według szacunków w roku 2004 ponad 90 % komputerów działało właśnie z systemem Windows. Wiele produktów firmy jest ściśle związana z systemem operacyjnym i rozprowadzana łącznie z nim.

Należą do nich takie usługi jak:

  • Znana wszystkim przeglądarka Internetowa Internet Explorer,
  • Windows Media Player,
  • Paint,
  • Edytor tekstu WordPad czy Notatnik.

Bardzo duże przychody firmy generowane są dzięki systemowi operacyjnemu dla telefonów komórkowych a także system plikowy exFAT, sprzedawany do takich firm jak: Nikon, BMW czy Volkswagen. Nie należy zapominać również o tym, że w ofercie znajdują się również takie produkty jak gry komputerowe, nawigacje GPS, tablety i inne urządzenia peryferyjne.

 

Microsoft to produkty i usługi dla każdego

Dlaczego warto sięgnąć po produkty marki Microsoft? Ponieważ są one dostępne dla każdego. Ich siłą  jest to, że skierowane są do wszystkich a dzięki nim można pracować, bawić się i rozwijać. Produkty i usługi Microsoft poszerzają możliwości urządzeń komputerowych i pomagają w efektywniejszej i wydajniejszej pracy. To jeden z głównych celów giganta IT – powszechny dostęp do rozwiązań ułatwiających życie i wygodniejsze funkcjonowanie w świecie wirtualnym.

Główne zalety produktów firmy Microsoft to:

  • produkty tworzone przez największy koncern branży informatycznej,
  • polecane i używane niemal na całym świecie przez miliony użytkowników, 
  • w pakiecie z oprogramowaniem otrzymujemy także specjalne programy i aplikacje,
  • pewność, że produkty są nowoczesne i na najwyższym poziomie oraz, że zapewniają innowacyjność.

 

Produkty Microsoft >>

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium