Wysoka temperatura sprzętu? Wybierz wydajne chłodzenia komputerowe!

Nagrzewające się podzespoły to jeden z najpopularniejszych problemów z jakimi borykają się użytkownicy komputerów. Warto pamiętać, że jest to zjawisko, które wymaga szybkiej reakcji, ponieważ wysoka temperatura nie służy delikatnej elektronice i może stać się przyczyną awarii. W takiej sytuacji niezwykle pomocne mogą okazać się nowoczesne chłodzenia komputerowe!

 

Niezawodne chłodzenie komputera za pomocą cieczy lub powietrza

Jak uporać się z problemem nagrzewającego się sprzętu? Przedstawiamy asortyment nowoczesnych rozwiązań do chłodzenia komputerów! W naszym katalogu czeka na Ciebie szeroki wybór wydajnych wentylatorów i systemów chłodzenia cieczą. Polecamy elementy wyposażone w efektowne oświetlenie i możliwość regulacji jego barwy. W ofercie czekają na Ciebie również praktyczne pasty termoprzewodzące. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego sprzętu i wybierz wydajny system chłodzący!

ASUS ROG RYUJIN 360 ASUS ROG RYUJIN 360
Producent: ASUS
Cena: 1 053,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG RYUJIN II 240 ASUS ROG RYUJIN II 240
Producent: ASUS
Cena: 1 271,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG RYUO 240 ASUS ROG RYUO 240
Producent: ASUS
Cena: 776,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG STRIX LC 240 RGB ASUS ROG STRIX LC 240 RGB
Producent: ASUS
Cena: 690,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG STRIX LC 360 ASUS ROG STRIX LC 360
Producent: ASUS
Cena: 928,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG STRIX LC 360 RGB ASUS ROG STRIX LC 360 RGB
Producent: ASUS
Cena: 892,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG Strix LC 360 RGB White Edition ASUS ROG Strix LC 360 RGB White Edition
Producent: ASUS
Cena: 1 038,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB ASUS ROG STRIX LC II 240 ARGB
Producent: ASUS
Cena: 936,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS TUF LC 240 ARGB ASUS TUF LC 240 ARGB
Producent: ASUS
Cena: 583,00 zł
szt.
zobacz więcej
Be quiet! Dark Rock 4 Be quiet! Dark Rock 4
Producent: Be quiet!
Cena: 314,00 zł
szt.
zobacz więcej
Be quiet! Dark Rock 4 PRO Be quiet! Dark Rock 4 PRO
Producent: Be quiet!
Cena: 386,00 zł
szt.
zobacz więcej
Be quiet! DARK ROCK PRO TR4 Be quiet! DARK ROCK PRO TR4
Producent: Be quiet!
Cena: 378,00 zł
szt.
zobacz więcej

Procesor – serce komputera, które wymaga odpowiedniego chłodzenia

Procesor, najważniejszy podzespół w zestawie komputerowym. Jest on odpowiedzialny niemal za wszystkie operacje i zadania a także za pracę innych komponentów wchodzących w skład układu PC. W zależności od stopnia wydajności danej jednostki obliczeniowej generowane jest ciepło, czasem nawet bardzo wysokie, które wpływa na wzrost temperatury wewnątrz peceta. Im bardziej efektywny procesor, tym będzie ona wyższa. Chłodzenie procesora jest więc bardzo ważnym elementem zestawu komputerowego, który ma wpływ na żywotność i kondycję CPU. Musi być odpowiednio dobrane, by zabezpieczyć serce komputera przed przegrzaniem, które może skutkować spadkiem jego wydajności lub nawet trwałym uszkodzeniem. 

Dobry i skuteczny układ chłodzenia CPU to element, który należy mądrze wybierać i na którym nie warto oszczędzać.

 

Jakie są rodzaje chłodzenia do procesorów?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje chłodzenia do procesorów. Co warto o nich wiedzieć i który rodzaj wybrać? Poznajmy rodzaje chłodzenia procesorów:

Chłodzenie powietrzne – rodzaj chłodzenia procesorów, który jest najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany przez użytkowników. Do schładzania CPU wykorzystuje się przepływające powietrze, stąd też wzięła się nazwa. Skuteczność tego rodzaju chłodzenia zależy od kilku czynników – konstrukcji radiatora i materiału wykorzystanego do jego budowy oraz rozmiaru i ilości wentylatorów. Kiedy warto zdecydować się na chłodzenie powietrzne? Taki rodzaj chłodzenia CPU powinni wybierać właściciele komputerów o naprawdę dużych obudowach. Bez problemu zmieści się wówczas radiator i wentylatory, bez ryzyka, że zabraknie miejsca na pamięć RAM.

Chłodzenie powietrzne jest tańsze od chłodzenia wodnego, co absolutnie nie oznacza, że jest mniej skuteczne. Wybierając taki system chłodzenia procesora warto sprawdzić, jaki model zmieści się w posiadanym przez nas komputerze a dodatkowo warto zaopatrzyć się również w odpowiednią pastę termoprzewodzącą.

Chłodzenie wodne – rodzaj chłodzenia, który przeznaczony jest głównie dla zaawansowanych i profesjonalnych komputerów, cechujących się wysoką wydajnością. To chłodzenie CPU, które świetnie komponuje się z mocnymi procesorami typu Intel Core i9 lub Intel Core i7 a także AMD Ryzen 9 bądź AMD Ryzen 7. Liquid cooling opiera się na konstrukcji, która do chłodzeniu potrzebuje cieczy. Jest niezwykle wydajne a przy tym ciche. Dla kogo chłodzenie wodne procesora? Przede wszystkim sprawdzi się ono doskonale w mocnych zestawach komputerowych. Wybierając taki rodzaj chłodzenia CPU należy sprawdzić, czy w obudowie jest wystarczająca ilość miejsca na ułożenie wszystkich elementów rozprowadzających wodę, oraz czy konkretny model jest kompatybilny z posiadanym procesorem.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając chłodzenie do procesorów?

Wybierając najbardziej odpowiednie chłodzenie procesora powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Przede wszystkim układ chłodzenia CPU musi być odpowiednio dobrany konstrukcyjnie do wielkości obudowy komputera oraz podzespołów w niej zainstalowanych. Drugą istotną kwestią jest oczywiście wydajność chłodzenia. Wybierając model chłodzenia powietrznego z większym wentylatorem, który cechuje się duża prędkością obrotową, trzeba mieć na uwadze, że może on generować spory hałas.

Istotną kwestią jest także ilość wentylatorów zastosowanych przez producenta. Na rynku dostępne są zarówno modele chłodzenia powietrznego pasywnego bez wentylatorów, jak również komponenty z chłodzeniem aktywnym, w którym wbudowany jest jeden bądź dwa wentylatory. Wybierając chłodzenie wodne do procesorów trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ilość wentylatorów, ale także na rozmiar chłodnicy.

W sklepie Hanzo oferujemy wysokiej jakości chłodzenia do procesorów znanych producentów, których produkty cechują się przede wszystkim wydajnością i trwałością: ASUS, SilentiumPC, Be quiet! oraz Gigabyte.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium