EPSON

Epson - logo

 

 

Epson - światowej klasy lider urządzeń i akcesoriów do drukowania i wyświetlania

Epson, to jeden z największych światowych producentów urządzeń atramentowych i materiałów eksploatacyjnych do druku, jak również sprzętów związanych z wyświetlaniem i akcesoriów z tym powiązanych.

Siedziba marki Epson od samego początku istnienia znajduje się w Japonii, w miejscowości Suwa. Niewiele osób wie, że pełna nazwa firmy brzmi Seiko Epson Corporation. Współcześnie jest ona znana głownie z urządzeń biurowych i biznesowych, spora część użytkowników kojarzy tę markę także ze sprzętów osobistych. Do najbardziej znanych z pewnością należą: urządzenia wielofunkcyjne oraz drukarki atramentowe i laserowe, skanery, ekrany projekcyjne, projektory, lampy do projektorów i wiele innych. Firma powstała 18 maja 1942 roku i trzeba wiedzieć, że na początku działalności wcale nie zajmowała się tym, o czym już wspominaliśmy. Przez wiele lat głównym produktem były znane na całym świecie zegarki Seiko, które ciągle starano się udoskonalać.

 

Epson i wielkie wydarzenia

Firma została założona w Japonii, w latach 40. XX wieku. Jak w przypadku wielu światowych koncernów, także i tutaj przez wiele lat tworzono różne urządzenia. Do niezwykłych osiągnięć firmy, które zostaną na zawsze zapisane na kartach historii można zaliczyć przede wszystkim oficjalne czasomierze sportowe zamówione na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, w 1964 roku. Powstał wtedy chronometr kwarcowy „Crystal Chronometer 951” – nie dość, że doskonale odmierzał czas, to jeszcze miał wbudowaną drukarkę. Następnym ważnym i kluczowym dla samej marki wydarzeniem było skonstruowanie w 1968 roku pierwszej na świecie miniaturowej drukarki cyfrowej EP-101. Z kolei w 1969 roku po raz pierwszy w historii na rynek został wypuszczony analogowy zegarek kwarcowy. Nosił on nazwę Seiko Quartz Astron 35SQ i był przełomowym osiągnięciem, za co po wielu latach otrzymał nagrodę IEEE Milestone. Ciekawostką może być informacja, że drukarka firmy Epson jako pierwsza znalazła się na pokładzie statku kosmicznego Discovery i tym samym poleciała do kosmosu.

 

Historia marki Epson

Historia firmy Epson przede wszystkim sięga bardzo daleko. Oto najważniejsze informacje w pigułce:

  • W roku 1881 powstało przedsiębiorstwo Kintaro Hattori Trading Company, które zajmowało się sprzedażą zegarów a następnie również ich produkcją. W następnych latach otworzono Seikosha – fabrykę produkującą głownie zegary ścienne, które dopiero od 1924 roku oznaczane były logo Seiko.
  • W 1942 roku założono Daiwa Kogoyo Ltd., a więc poprzedniczkę Seiko Epson Corporation.
  • Zegarek mechaniczny Seiko Marvel, który powstał w 1956 roku, stał się podstawą nowej linii zegarków firmy Epson.
  • W 1959 roku łączą się firmy i powstaje Suwa Seikosha Co, Ltd. W tym czasie przedsiębiorstwo dostaje ogromne zlecenie związane z Igrzyskami Olimpijskimi.
  • W 1968 roku firma postanowiła zająć się produkcją drukarek i tak oto powstał 2,5 kilogramowy model EP-101. Była to wówczas najmniejsza drukarka na świecie a jej premiera stała się początkiem nowej drogi w życiu przedsiębiorstwa. Od tamtej pory stale poszerzano ofertę firmy o kolejne nowoczesne i małe drukarki osobiste.
  • Dopiero od roku 1975 takie sprzęty jak drukarki bądź inne urządzenia elektroniczne zaczęto sprzedawać z logo Epson, po tym jak nazwa została oficjalnie zarejestrowana.
  • Seiko Epson Corporation – od roku 1982 była to nowa oficjalna nazwa przedsiębiorstwa. W tym samym czasie rozpoczęto produkcję pierwszego komputera przenośnego HX-20.
  • W latach 1988-1989 opracowano zupełnie nową technologię druku Epson Micro Piezo. Dzięki temu firma mogła produkować urządzenia, które drukowały w wysokiej jakości i przede wszystkim szybciej od konkurencji.

 

Epson – prekursor nowych technologii druku

W 1996 roku zaczęto produkować sześciokolorową drukarkę Epson Stylus Photo, w roku 2000 wielkoformatową atramentówkę Epson Stylus Pro9500 a później kolejne modele, takie jak biznesowe B-500.

Następnie przyszedł czas na rewolucyjne i genialne wręcz rozwiązanie. Choć z początku nie zostało przyjęte zbyt entuzjastycznie, to jednak jak się okazało po latach, było i jest niezwykle ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Chodzi o technologię mającą na celu obniżenie kosztów druku i zużycia kartridży, co jest idealnym rozwiązaniem w czasach, gdy powinniśmy dbać o środowisko i zwracać uwagę na ekologię. W kultowych już modelach Epson L100, L200 i L800 producent po raz pierwszy na świecie wprowadził system ITS, czyli Ink Tank System. Jego podstawą są małe zbiorniki na atrament do samodzielnego napełniania. Obecnie na rynku jest wiele oszczędnych modeli drukarek i urządzeń atramentowych, które wyposażone są w technologię EcoTank.

Od momentu, gdy produkcja drukarek stała się jedną z głównych działalności, firma starała się rozwijać różne technologie. Jedną z nich była wprowadzona po 2010 roku RIPS - Replaceable Ink Pack System, dzięki któremu możliwe jest drukowanie w trybie ciągłym nawet do 75 tysięcy stron. Świetnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest również system PaperLab umożliwiający przerabianie bez użycia wody zużytego wcześniej papieru. Warto także wspomnieć także o najjaśniejszym laserowym projektorze instalacyjnym EB-L25000 o mocy 25 tysięcy lumenów.

 

Epson – marka godna zaufania

Firma Epson to wielki koncern, który tworzy obecnie około 100 firm a jej placówki i sieci dystrybucji znajdują się na całym świecie. Głównym celem i założeniem firmy jest innowacyjność, jednak niezmiennie w zgodzie z naturą. Działalność marki tak bardzo skupiona również na ochronie środowiska i wprowadzaniu rozwiązań mających na celu dbanie o ekologię, jest doceniana przez największe światowe instytucje. W 1992 roku dostała wyróżnienie od Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, za ochronę ozonu w stratosferze.

Urządzenia marki Epson są bardzo dobrej jakości, dlatego doceniają je użytkownicy na całym świecie. Producent stawia na sprzęt dopasowany do różnych potrzeb i przeznaczony do wielu zastosowań, zarówno prywatnych jak i biznesowych, dlatego w jego ofercie nie trudno znaleźć odpowiednie urządzenie.

 

Dlaczego warto wybierać urządzenia marki Epson?

Ponieważ mamy pewność, że są niezawodne i wyposażone w najnowsze technologie a na dodatek są dostępne dla każdego. Niezależnie od modelu, firma stara się ciągle udoskonalać swoje produkty, by były niezawodne i tanie w eksploatacji. Wszystkie topowe urządzenia z logo tej firmy cieszą się dobrą opinią użytkowników, co potwierdzają liczne rankingi sprzedażowe.

 

Sprawdź produkty EPSON:

> Drukarki i Urządzenia Wielofunkcyjne

> Projektory

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium