Opcje przeglądania
Powierzchnia matrycy
Cena
 • od
  do

Laptopy z matrycą matową

Świetne laptopy z matrycą matową to idealne urządzenia dla klientów biznesowych. Dzięki specjalnej powłoce wszystkie zadania wykonywane codziennie w popularnych programach biurowych będą znacznie bardziej czytelne. Co więcej – słoneczny dzień nie będzie absolutnie problemem. Jeśli tylko lubisz pracować na tarasie lub w parku, to umożliwi Ci to laptop z matrycą matową.

W ofercie sklepu online Hanzo czeka na Ciebie wiele wysokiej jakości sprzętów od najlepszych światowych marek.

 

Laptopy z matrycą matową

Notebooki z matrycą matową – idealne dla klientów biznesowych

Laptopy z matrycą matową to propozycja dedykowana głównie użytkownikom z branży biznesowej. Matowa matryca pokryta została polaryzatorem, czyli specjalną powłoką, której zadaniem jest rozproszenie światła padającego na ekran. Neutralizuje ona refleksy świetlne a tym samym umożliwia pracę w niemal każdych warunkach oświetleniowych, eliminując tzw. efekt lustra. Notebooki pozbawione błyszczącej matrycy, pomimo tego, że odznaczają się nieco mniejszą głębią kolorów i kontrastem, są jednak bardziej efektywne podczas wykonywania codziennych zadań mobilnych lub biurowych, takich jak np. edycja tekstu czy praca na arkuszach kalkulacyjnych. Inną zaletą laptopów z matową matrycą jest większa odporność na zabrudzenia, co dodatkowo wpływa na widoczność ekranu.

 

Laptop z matową matrycą czy błyszczącą?

Pytanie o rodzaj matrycy jest jednym z podstawowych w czasie wybierania odpowiedniego modelu komputera przenośnego. Producenci montują w urządzeniach dwa rodzaje wyświetlaczy: błyszczące jak i matowe. Każdy typ posiada zalety i wady a jej wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji użytkownika, ponieważ tego parametru nie określają wartości zapisane cyframi.

Notebook z matową matrycą czy z błyszczącą? Przed zakupem urządzenia z konkretnym typem wyświetlacza warto zastanowić się, do jakich celów będzie on służył. Jak już pisaliśmy wyżej – matowy wyświetlacz będzie odpowiedni dla profesjonalistów oraz ludzi pracujących w różnych miejscach lub często podróżujących. Komputery przenośne z ekranami typu glare o intensywniejszych kolorach są odpowiednie dla konsumpcjonistów multimediów - filmów, seriali i gier -  korzystających z komputera w domowym zaciszu.

 

Najważniejsze cechy matryc w laptopach

Matryca matowe

 • Oferują obraz widoczny nawet w jasnych, bardzo mocno oświetlonych pomieszczeniach i miejscach
  • Matryca wyjątkowo odporna na zabrudzenia – nie zostają na niej ślady palców
  • Mniej męczy wzrok – można przy niej dłużej pracować
  • Droższa w produkcji i sprzedaży – szczególnie modele najwyższej klasy
  • Zapewnia naturalne przygaszenie wyświetlanych kolorów

Matryca błyszcząca

 • Oferuje wyraźne, ostre i soczyste kolory
  • Idealna do wszystkich zadań multimedialnych
  • Tania w produkcji
  • Znacznie bardziej i szybciej wpływa na zmęczenie wzroku
  • Powoduje problemy z widocznością obrazu w jasnych miejscach
  • Bardzo często występuje tzw. efekt lustra

 

Kiedy laptopy z matrycą matową?

Notebooki z matową matrycą to niemal standard w klasie biznes. W laptopach biznesowych producenci nie montują ekranów z błyszczącą powłoką. Wystarczy choćby spojrzeć na zebrane w tej kategorii urządzenia. Wśród nich znajdują się modele takich marek jak Acer, ASUS, HP oraz Lenovo. Należą one do bardzo popularnych serii: Acer Nitro 5, Acer Extensa, Acer Aspire, HP 250, ASUS ExpertBook, HP 15-DB1100ny, Lenovo IdeaPad 3, Lenovo Legion czy Lenovo V15 – wszystkie one mają matową matrycę.

Dzieje się tak dlatego, że spora część ludzi biznesu traktuje laptop jako mobilne narzędzie pracy. W związku z tym urządzenie powinno zapewniać niezmienny komfort pracy niezależnie od miejsca w którym pracują. A więc nasycenie kolorami obrazów nie będzie tu miało pierwszoplanowego znaczenia. Notebook z matową matrycą równie dobrze sprawdzi się w biurze. Powierzchnia, która nie odbija światła doskonale pasuje do takich zadań jak edycja tekstu, arkusze kalkulacyjne oraz aplikacje internetowe.

 

Laptop z jakim typem matrycy wybrać?

W laptopach dobrej klasy producenci coraz częściej montują matowe matryce. Opinie użytkowników i ekspertów zgodnie potwierdzają, że do pracy są one najlepsze. Laptop z matową matrycą ma wiele zalet. Największą z nich jest całkowity brak odbić i refleksów. Dzięki temu nie męczą się oczy a w słoneczny dzień użytkownik nie musi szukać odpowiedniego miejsca do pracy. Ponadto wysokiej klasy ekran z matową powłoką oferuje wysoką czytelność. Warto jednak pamiętać, że osoby, którym zależy na dobrym odwzorowaniu barw nie powinny wybierać urządzeń z matrycą tego typu – w porównaniu do urządzeń z błyszczącą powłoką są droższe i oferują gorszą kolorystykę oraz mniejszy kontrast.

Warto dobierać typ matrycy do rodzaju zadań jakie będą na nim wykonywane. W tej kwestii także indywidualne preferencje użytkownika powinny decydować o zakupie urządzenia.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium