343:;354:;350:

Bestsellery
Amazfit GTS 3 Czarny
Amazfit GTS 3 Czarny

436,00 zł

szt.
Apple AirPods 3
Apple AirPods 3

950,00 zł

szt.
Corsair Dark Core RGB Pro SE
Corsair Dark Core RGB Pro SE

552,00 zł

szt.
IMOU Bullet 2 4MP IPC-F42FEP
IMOU Bullet 2 4MP IPC-F42FEP

230,00 zł

szt.
Kingston DataTraveler Max, 1 TB
Kingston DataTraveler Max, 1 TB

383,00 zł

szt.
LG 24MP60G-B
LG 24MP60G-B

463,00 zł

szt.
Microsoft Xbox Series S 1TB
Microsoft Xbox Series S 1TB

1 579,00 zł

szt.
DREAM MACHINES RG4050-17PL24
DREAM MACHINES RG4050-17PL24

5 499,00 zł

szt.
TCL 55P635 LED 55'' 4K Ultra HD Android
TCL 55P635 LED 55'' 4K Ultra HD Android

1 881,00 zł

Blog kategorie
Blog chmura tagów
 

Monitor do MacBooka

0
Monitor do MacBooka

Od lat osoby poszukujące wydajności, zaawansowanej funkcjonalności i niezawodności stawiają na mobilne komputery firmy Apple. Mowa o ponadczasowych MacBookach, charakteryzujących się doskonałą jakością wykonania oraz imponującym designem. Ponadto, duża moc obliczeniowa – jaką dysponują – pozwala na szybsze i bardziej wydajne działanie z wykorzystaniem rozbudowanych aplikacji. Praca na MacBooku może być przyjemniejsza, gdy połączymy go z odpowiednim, zewnętrznym monitorem. Dopiero wtedy stanowisko pracy każdego profesjonalisty – architekta, fotografa, grafika czy programisty – stanie się pełne i wysoce komfortowe. Podpowiadamy jaki monitor do MacBooka będzie najlepszy, jak go podłączyć i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Dodatkowy monitor do MacBooka – czy warto go podłączyć

O dziwo podłączenie dodatkowego monitora do laptopa nie jest często wykorzystywane, jednak w wielu sytuacjach może okazać się niemal zbawienne. Jak łatwo się domyślić znajdą się i przeciwnicy i zwolennicy takiego rozwiązania. Inwestycja w drugi monitor ma sens jeśli chcemy zastąpić fabryczny wyświetlacz naszego MacBooka większym ekranem lub gdy do pracy jest nam niezbędna większa przestrzeń robocza – wtedy zewnętrzny monitor będzie pełnił funkcję wyświetlacza dodatkowego. Jeśli użytkownik ma poczucie, że to ułatwiłoby mu funkcjonowanie i sprawdziło się w jego przypadku – to warto wziąć taką opcję pod uwagę.

Najwięcej będzie zależało od tego, na jaki monitor zamierzamy się zdecydować. W sklepach wybór jest ogromny, więc konieczne jest odpowiednie przygotowanie i zapoznanie z najważniejszymi parametrami technicznymi przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zewnętrzny monitor sprawdza się nie tylko w życiu zawodowym, ale również w codziennych czynnościach.

 

ASUS BE27ACSBK monitor

Na zdjęciu: ASUS BE27ACSBK ten 27 calowy monitor z matrycą IPS i certyfikatem WQHD Zoom jest przeznaczony do wideokonferencji lub transmisji na żywo, ponadtto zaostał wyposażony w zintegrowaną dwumegapikselową kamerę internetową FHD, układ mikrofonów i głośniki stereo

 

Kto powinien zainwestować w monitor zewnętrzny do MacBooka

Zanim damy się porwać zakupowemu szaleństwu, dobrze jest zastanowić się, czy dodatkowy monitor jest nam w ogóle potrzebny. W przypadku osób korzystających z laptopa poza domem lub biurem taka inwestycja będzie bezużyteczna, ponieważ monitor zewnętrzny oznacza spore ograniczenia w związku z mobilnością. Inaczej sprawa się ma w kontekście użytkowników, którzy swojego MacBooka wykorzystują jak komputer stacjonarny. Nie zapominajmy również o konieczności wygospodarowania dodatkowego miejsca. Jeśli nie ma możliwości powieszenia monitora na ścianie, zamontowania na specjalnym uchwycie lub zwyczajnie postawienia na biurku pomysł związany z wyborem kolejnego wyświetlacza wydaje się nieco chybiony. Zatem zakup dodatkowego monitora będzie uzasadniony jeśli:

  • MacBook jest naszym podstawowym narzędziem pracy – pracy stacjonarnej! – przy biurku w domu lub biurze, jeśli posiadamy wystarczającą ilość miejsca, zapewniającą swobodę i komfort podczas wykonywanych działań,
  • nasza praca polega na obsługiwaniu kilku aplikacji jednocześnie. Ten, kto kiedykolwiek był zmuszony przedzierać się między oknami na małym ekranie doskonale wie o czym mowa. Dodatkowy, duży monitor oznacza dodatkową przestrzeń roboczą. To ogromne ułatwienie dla wszystkich pracujących w branży kreatywnej – grafików, projektantów, fotografów, architektów, kolorystów, filmowców i wielu innych profesjonalistów,

 

LG 40WP95C-W Curved 5K monitor

Na zdjęciu: LG 40WP95C-W Curved 5K jest monitorem, który posiada rozszerzone opcje łączności, w tym wyjątkowy Thunderbolt 4, pozwalający za pomocą jednego kabla podłączyć szeregowo monitor do innych urządzeń, przesyłać między nimi dane oraz je ładować

 

  • jesteśmy kinomaniakami lub gamingowym freak’ami. W końcu MacBook nie musi służyć jedynie do pracy. Każdy wie, że film obejrzany na większym ekranie robi lepsze wrażenie. Podobnie sprawa ma się w przypadku gier. I nie chodzi jedynie o możliwość dostrzeżenia większej ilości szczegółów, ale również o lepszą jakość obrazu.

 

Jaki monitor do MacBooka będzie najlepszy – na co zwrócić uwagę wybierając monitor do MacBooka Air i MacBooka Pro

Na rynku z powodzeniem każdy znajdzie monitor, który swoim zastosowaniem idealnie wpisze się w nasze potrzeby. Jednak oprócz indywidualnych preferencji, użytkownik – podczas wyboru monitora – powinien zwrócić uwagę również na inne istotne kwestie. Dlatego przed zakupem należy skrupulatnie przeanalizować parametry techniczne najciekawszych modeli, skupiając się na:

 Przekątnej ekranu:

Kupując drugi monitor do MacBooka warto wybrać większy o co najmniej 10 cali niż ten, który oferuje nam urządzenie. Dodatkowa przestrzeń robocza może okazać się przydatna. MacBooki najczęściej wybierane przez użytkowników posiadają wyświetlacz o wielkości 13,3 cala lub 15,4 cala, więc rozsądnym wydaje się zakup monitora zewnętrznego cechującego się ekranem w rozmiarze co najmniej 24 cali. W niektórych profesjach sprawdzą się znacznie większe wyświetlacze – w takim przypadku warto kierować się własnymi potrzebami.

 Rozdzielczości:

W przypadku rozdzielczości nie warto iść na żadne kompromisy. Głównym powodem jest fakt, iż w MacBookach ten parametr jest bardzo wysoki. Dobrze postawić na model oferujący rozdzielczość co najmniej 2560×1600 pikseli lub 4K Ultra HD czyli 3840×2160 pikseli. Monitor zewnętrzny o identycznej rozdzielczości jak MacBook lub wyższej pozbawi nas problemu skalowania – którego efekty mogą nie być zadowalające.

 

Acer B248Ybemiqprcuzx monitor

Na zdjęciu: Acer B248Ybemiqprcuzx monitor zapewniający wystarczającą przestrzeń roboczą do wygodnej pracy, posiada wysoką rozdzielczość, przez co rewelacyjnie sprawdzi się zarówno podczas wpisywania danych w programach, jak i w trakcie oglądania filmów

 

 Typie matrycy:

Najprościej jest postawić na taką samą matrycę jaką posiada nasz MacBook. Warto zastanowić się również nad zainwestowaniem w rozwiązanie lepszej klasy – szczególnie wtedy, gdy nowy monitor będzie pełnił funkcję wyświetlacza głównego. W przypadku poszukiwań monitora do konkretnych zadań – graficznych, obróbki zdjęć, projektowania, itp. – warto dobrać matrycę monitora pod kątem wykonywanej pracy. Najbardziej uniwersalna i wielozadaniowa jest technologia IPS. Co prawda wyróżnia się najwyższą ceną spośród pozostałych matryc dostępnych na rynku – VA i TN – jednak równocześnie oferuje najwięcej. Szeroki kąt widzenia, idealne odwzorowanie kolorów, imponująca głębia barw oraz dobry kontrast to tylko niektóre z jej zalet. Nawet najbardziej wymagający użytkownik MacBooka będzie zadowolony z matrycy IPS.

 Właściwościach ekranu:

Dzisiejszy rynek oferuje ogromny wybór różnorodnych monitorów. Jeżeli chcemy kupić sprzęt na lata warto postawić na taki, który będzie posiadał możliwość:

  • regulacji wysokości,
  • zawieszenia na ścianie za pomocą zintegrowanego uchwytu ściennego VESA,
  • obrócenia ekranu w prawo i w lewo o dziewięćdziesiąt stopni,
  • zmiany orientacji do trybu pionowego – PIVOT,
  • wykorzystania technologii ochrony oczu – zabezpieczające przed szkodliwą dla wzroku emisją światła niebieskiego oraz Flicker-Free, redukującą migotanie ekranu dla mniej zmęczonych oczu.

Monitor zewnętrzny do MacBooka mający pełnić rolę uzupełniającą, powinien dać się zawiesić na ścianie lub podnieść na tyle wysoko, by wystawać ponad ekran, w który wyposażony jest komputer – z pewnością ułatwi to naszą pracę.

 

LG UltraFine 32EP950-B monitor

Na zdjęciu: LG UltraFine 32EP950-B to monitor o mistrzowskiej jakości obrazu, obrazu, który nie tylko wiernie odwzorowuje kolory zgodnie z przeznaczeniem, ale również pozwala na zoptymalizowanie stacji roboczej pod kątem technologii wizualnej

 

 Jakości wykonania i designie:

Ważne, by wybierając dodatkowy monitor do MacBooka zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz jego stylistykę. Jeśli w życiu codziennym doceniamy piękno i jesteśmy estetami, a monitor będzie uzupełnieniem miejsca pracy – gdzie spędzamy kilka a nawet kilkanaście godzin dziennie – warto dokładnie przemyśleć kwestię jego designu. Dobrze by kolorystyką i stylem odpowiadał innym urządzeniom znajdującym się na biurku oraz ogólnemu projektowi całego pomieszczenia.

 Cenie:

MacBooki to komputery o bardzo dużych możliwościach. Nie zaliczają się do najtańszych. Użytkownicy, którzy decydują się na MacBooka muszą liczyć się z tym, że nie każdy budżetowy monitor będzie z nim kompatybilny.

  • Jaki monitor do MacBooka Air? W tym przypadku można pozwolić sobie na nieco tańszy model, o niższej rozdzielczości, ponieważ będzie dobrze współpracował z urządzeniem.
  • Jaki monitor do MacBooka Pro? To sprzęt z wyższej półki, na który decydują się profesjonaliści, dlatego należałoby dobrać do niego wysokojakościowy monitor z niezawodną matrycą i właściwymi złączami.

 Zastosowanych złączach:

Na nic zda się monitor z najwyższej półki cenowej, jeśli nie będziemy w stanie podpiąć go do naszego MacBooka. Dlatego należy postawić na monitor posiadający port USB typu C z Thunderbolt – a dokładniej Thunderbolt 3 lub 4. Oczywiście można spróbować skorzystać z adapterów, ale mimo wszystko warto poszukać monitora wyposażonego w złącza, które pozbawią nas tego problemu.

 

W Hanzo znajdziesz wiele modeli monitorów, które posiadaja złącze USB-C. Pamiętaj, że wybierając monitor zewnetrzny do MacBooka musisz zachować szczególną czujność, ponieważ nie wszytskie modele dostępne na rynku będą z nimi kompatybilne.

Hproduct=20319,19783,17463

 

 Firmie:

Czołowe marki LG, Asus, Acer, Samsung, itd. Zawsze będą stanowiły pewnego rodzaju gwarancję dobrej jakości i niezawodności. Niezależnie od tego na jaki monitor do MacBooka się zdecydujemy, ważne by posiadał gwarancję i pochodził z pewnego źródła.

 

Czy do MacBooka można podłączyć monitor

Wiele osób zastanawia się, czy do MacBooka można podłączyć monitor inny niż ten firmy Apple. Tak naprawdę, wszystko jest uzależnione od kompatybilności. Jeśli laptop, który posiadamy jest wyposażony w złącza jakimi dysponuje monitor z pewnością będą do siebie pasowały. Na ten moment w MacBookach wykorzystuje się złącze o nazwie USB typu C z interfejsem Thunderbolt 3 lub 4. Można je poznać po charakterystycznym oznaczeniu w kształcie błyskawicy.

 

Na zdjęciu: USB typu C z interfejsem Thunderbolt 3

 

Zakup monitora wyposażonego w takie złącze i wspierającego określony standard pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko parę groszy, ale również zmartwień. Dlaczego? Otóż, jeśli kupimy monitor do MacBooka bez owej kompatybilności będziemy musieli zmierzyć się z koniecznością dokupienia odpowiednich przejściówek. Dodatkowy wydatek jaki nas czeka to najmniejszy problem. Niestety może się to również wiązać ze zmniejszeniem komfortu podczas użytkowania – jakość przesyłanego sygnału nie zawsze będzie tak wysoka, jakbyśmy tego oczekiwali. Odpowiadając na pytanie: czy do MacBooka można podłączyć monitor należy odpowiedzieć śmiało – tak, jednocześnie pamiętając o interfejsie Thunderbolt.

 

Thunderbolt a USB typu C – różnice

Monitor zewnętrzny do MacBooka powinien posiadać kompatybilne złącze, które pozwoli wydobyć z wyświetlacza wszystko co najlepsze w danym komputerze. Port Thunderbolt, wizualnie niczym nie różni się od USB C. I rzeczywiście w najnowszej wersji korzysta z tego samego złącza i pasuje do tych samych porów. Jednak, czy oba posiadają identyczne właściwości. Warto wiedzieć, że każdy Thunderbolt to USB typu C, ale niestety nie każde USB typu C to Tunderbolt.

Thunderbolt 3 posiada dużo większy potencjał niż USB C, szczególnie w zakresie przesyłu danych – mowa o transferze z prędkością na poziomie 40 Gps, przekazywaniu obrazu w rozdzielczości 5K i 4K oraz możliwości podpięcia nawet dwóch monitorów na raz.

 

 

Polecane poradniki

Hlink=https://hanzo.com.pl/userdata/public/news/images/350.jpg,Zdrowe oczy,https://hanzo.com.pl/jak-chronic-oczy-przed-monitorem,Jak skutecznie chronić oczy przed monitorem;https://sklep156987.shoparena.pl/userdata/public/news/images/362.jpg,ASUS ProArt,https://sklep156987.shoparena.pl/monitory-ASUS-ProArt-recenzja,Idealny monitor dla branży kreatywnej;https://sklep156987.shoparena.pl/userdata/public/news/images/353.jpg,Dodatkowy monitor, https://sklep156987.shoparena.pl/jaki-monitor-do-laptopa,Kiedy warto pomyśleć o zakupie drugiego monitora

Komentarze do wpisu (0)

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium