Blog kategorie
Jaki laptop sprawdzi się przy pracy zdalnej? 0

Jedną z częstszych form zatrudnienia jest praca zdalna. Zakłada wykonywanie konkretnych prac w miejscach, jakie wybiera sam pracujący. Zwykle praca odbywa się w warunkach domowych, ponieważ nie generuje kosztów za wynajem osobnego pomieszczenia. Jaki laptop będzie odpowiedni do takiej pracy?

Komputer dopasowany do branży

Pracując zdalnie nie zawsze korzysta się z domowego biurka. Freelancerzy chętnie podróżują, więc zabierają ze sobą swoje obowiązku wszędzie tam, gdzie aktualnie przebywają. Wystarczy im możliwość korzystania z Internetu, dzięki któremu na bieżąco będą wysyłać efekty pracy. Nie zawsze można liczyć na podłączenie ładowarki do kontaktu. Z tego powodu warto zainwestować w model komputera z żywotną baterią. Jaki laptop powinno się wybrać? Wszystko zależy od branży. Graficy, fotografowie oraz architekci muszą mieć odpowiednią matrycę. Pisarze, dziennikarze lub też handlowcy docenią lekki sprzęt i wygodną klawiaturę.

Coraz lżejszy sprzęt

Nowoczesny laptop biznesowy zwykle ma trwałą obudowę i świetne parametry techniczne. Jest lekki i ma pojemną baterię. Szybko i sprawnie reaguje na polecenia, nie zwalnia także przy uruchamianiu oraz korzystaniu z wielu okien w tym samym czasie. Lekkie modele laptopów różnych marek można znaleźć w sklepie Hanzo. Przydają się w podróży, gdy nie ma możliwości rozłożenia sprzętu na stoliku i trzeba korzystać z kolana. W przeciwieństwie do starszych odpowiedników nie obciążą nadmiernie bagażu, na przykład podręcznego plecaka. Eleganckie, cieniutkie urządzenia prezentują się bardzo profesjonalnie.

Jaki laptop na domowym biurku

Biznesowy laptop powinien być funkcjonalny. Dzięki temu można w pełni wykorzystać jego możliwości. W warunkach domowych przyda się szeroka gama gniazd typu wejście/wyjście. Podstawowe złącze to USB. Niektóre urządzenia można nawet ładować akumulatorem za pomocą tego portu. Dobrze sprawdza się nowoczesne złącze thunderbolt, zapewniające najszybszy sposób przesyłania danych. Jeśli praca biznesowa wymaga podłączenia zewnętrznego projektora lub monitora, warto mieć wyjścia HDMI i display port. Świetnie sprawdzą się także podczas biznesowych spotkań. Z kolei licząc na szybki transfer plików, na przykład zdjęć, dobrze jest zaopatrzyć się w czytnik kart pamięci.

Laptop do pracy zdalnej najczęściej ma w swojej pamięci wszystkie dane, dotyczące poszczególnych zleceń. Z tego powodu warto szukać urządzeń, które mają większą ilość pamięci operacyjnej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl